Technologia

Domy w konstrukcji szkieletowej

Ściany:

Konstrukcję domu stanowi szkielet drewniany z krawędziaków sosnowych suszonych komorowo do 16% wilgotności, struganych czterostronnie, impregnowanych zanurzeniowo. Po zewnętrznej stronie ściana pokryta jest folią przepuszczalną i sosnową deską obiciową suszoną komorowo o grubości 30mm posiadającą własne pióro-wpust. Konstrukcja wypełniona jest wełną mineralną, od strony wewnętrznej pokryta jest folią paraizolacyjną i deską obiciową sosnową grubości 20mm posiadającą własne pióro-wpust, suszoną komorowo. Grubość ściany zewnętrznej wynosi od 160mm – 260mm (zależna jest od grubości warstwy izolacyjnej).

Podłoga:

Wykonana jest z desek sosnowych suszonych komorowo o grubości 28mm posiadających własne pióro-wpust. Podłoga izolowana jest wełną mineralną. W domach których podstawą jest płyta betonowa na podłogę można położyć płytki ceramiczne.

Dach:

Konstrukcja dachu wykonana jest z krokwi sosnowych suszonych komorowo do 18% wilgotności, struganych czterostronnie i szlifowanych. Konstrukcja pokryta jest deskami sosnowymi suszonymi komorowo do 16% wilgotności grubości 20mm posiadających własne pióro-wpust. Dach izolowany jest wełną mineralną i kryty blacho-dachówką lub gontem bitumicznym.

Schody:

W domu z poddaszem użytkowym znajdują się schody jedno zabiegowe lub dwu zabiegowe.

Drzwi:

Sosnowe kasetonowe zewnętrzne pełne, wewnętrzne przeszklone.

Okna i okiennice:

Okna jednoramowe z zespoloną szybą otwierane do wewnątrz. Okiennice z desek sosnowych o grubości 20mm otwierane na zewnątrz.

Drewno przeznaczone do budowy domów jest zabezpieczone nowoczesnymi ekologicznymi środkami do ochrony drewna, które chronią przed grzybami, owadami, ogniem i zabezpieczają przed wpływem czynników atmosferycznych.

Podstawa domu:

Stopy betonowe, płyta betonowa lub piwnica.

Dojazd